Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Úvod

Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Úvod

Chcem Web

Aj keď sa zatiaľ programovaniu nevenujem celé desaťročie, tvorba web stránok sa pre mňa v posledných rokoch stala každodennou súčasťou môjho života. Aj za to pomerne krátke obdobie, čo sa venujem tvorbe web stránok, som sa stretol s ľuďmi, ktorí ěste stále úplne nevedia, čo taká tvorba web stránky obnáša.

Musím uznať, že pre laika môže byť také množstvo nových informácií a neznámych pojmov prinajmenšom mätúce, ale nezúfajte, tak isto to na začiatku bolo aj u mňa a všetkych ostatných programátoroch.

O čom to teda celé bude?

Táto situácia, kedy si ľudia nedokázali predstaviť, čo všetko sa spája s tvorbou web stránky bola jedným z mnoha dôvodov, prečo som sa rozhodol spísať sériu článkov, v ktorých sa budem budúcim podnikateľom a firmám snažiť priblížiť to, ako web funguje, čo všetko také vytvorenie vlastnej web stránky obnáša, čo by si si mal pripraviť, ak tvorbu svojej web stránky chceš zveriť do rúk profesionálov, aké sú možnosti vytvorenia si vlastnej web stránky bez znalosti kódovacích či programovacích jazykov a mnoho ďaľších doplňujúcich informácií spojených s touto témou.

Zároveň sa budem snažiť zdieľať svoj osobný názor pri rôznych voľbách, postupoch a možnostiach, ktoré nám táto extrémne rýchlo sa rozvíjajúca oblasť ponúka. Taktiež budem veľmi rád, ak sa so mnou o svoje názory, postrehy či skúsenosti podelíš v komentároch alebo mailoch.

Dúfam, že všetkým menej znalým poskytnem aspoň základné informácie, ktoré im vnesú kúsok svetla do tejto problematiky, a tým ostrielanejším v obore poskytnem príjemné čítanie a poprípade možnosť, ako svojich klientov oboznámiť so základnými pojmami a postupmi pri tvorbe web stránok.

V pokročilejších fázach tohto seriálu by som sa chcel venovať najmä uživateľskému rozhroniu WordPress, ktoré je pravdepodobne tým najrozšírenejším riešením v dnešnej dobe, keďže na ňom beží približne 30% všetkych webov, ktoré využívajú redakčný systém.

CMS systems usage statistics
Štatistika web stránok využívajúcich CMS (Content Management System)

Články budú vychádzať pravidelne a tematické celky budú zamerané ako pre úplných začiatočnikov, tak v niektorých častiach aj pre tých pokročilejších. Táto séria bude určite obsahovať tieto témy, ku ktorým budú pribúdať ďaľšie podtémy, vsuvky, bonusové materíaly a informácie.

Obsah seriálu „Chcem web. Čo k tomu potrebujem?“:

  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Úvod
  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Ako fungujú web stránky a čo to vlastne tá web stránka je?
  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Doména a webhosting
  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Web od agentúry, jednotlivca alebo vlastná web stránka?
  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Voľba CMS (redakčného systému pre spravovanie obsahu)
  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – WordPress
  • Chcem web. Čo k tomu potrebujem? – Príprava na tvorbu web stránky
  • … a ďaľšie 🙂

 

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://adamduris.com/wp-content/uploads/2016/07/pexels-photo-24464-1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}